IV Ringi erakorraline talimatk

5 Comments

 1. Saatsin ikka pressiteate ka.

  Pressiteade
  Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering
  19.01.2010.

  SUUSAJÄLJED LÄBI EESTI

  Kolmapäeva (20. jaanuar) hommikul alustab 8-liikmeline matkaseltskond teekonda Eesti lõunapoolseimast punktist Naha külast Mandri-Eesti põhjatippu Purekkari neemele. Linnulennult on see 250 km ja aega võtab umbes 16 päeva. Kõik matkajad on Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringist. Ööbitakse köetavas telgis ja toit valmib lõkketulel.

  Lumme uppunud külad, loomajäljed metsateedel ja krõbekülmad talvehommikud on
  matkajaid alati paelunud. Seekordki läbib marsruut nii küla- kui metsa- ja
  soomaastike, käib mööda tasandikke ja üle küngaste. Pikaajaline ilmaprognoos näitab soodsate lumeolude püsimist. Mitte iga aasta ei saa sellele lootma jääda, sest lumi on sulanud ka poole matka pealt.

  Üle kahe nädala kestev matk paneb proovile inimese keha ja vaimu. Tihendab
  grupisiseseid suhteid või ajab kõik totaalselt tülli. Seltskond on siiski ka
  eelnevalt koos matkanud ja suuri ootamatusi ei tohiks ette tulla.

  Matk on ka puhkuseks ülikoolieksamitest ja ettevalmistuseks talviseks mägimatkaks Venemaal. "Mägimatkal on raskuseks mäed, talimatkal – suusad," ütles Marko Puksing, üks matkajatest, "eks ole näha paljud meist lõpuni vastu peavad." Töö- ja koolikohustuste tõttu plaanivadki mitmed inimesed läbida lühemaid lõike.

  Üritust toetavad Keskkonna Investeeringute Keskus (KIK) ja Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO).

  Mikk Gaškov

 2. käisin hommikul kah jälgi tegemas… Nägin ära matka kõrgpunkti – üleval Rebäsemõisa tornimäel ning ka selle, et suusad on paljuski tõesti takistuseks. Rebäsemõisa tornimäelt allatulek oli tänu suurele kallakusele ja ettetehtud rajale vägagi kiire – pooled matkalised said kindlasti näo lumiseks. Ja siis nad läksid edasi – mina tulin sooja koju tagasi. Hommikul külma 22 kraadi.

  mats

 3. Hei-hei, kõik matkalised, eriti Krissu!

  Tervitused siit kõikide mugavustega tsivilisatsioonist!On hiline hommikutund ja sööme purgisuppi suitsulihaga ja vaatasime 2007. aasta talimatka videot-eriti hea! Pidage vastu,trotsige raskusi ja tundke rõõmu vahepealsetest jõudehetkedest! Ja kui kompass peaks teid alt vedama, ja siia Tähetorni kanti satute, siis kütame teile kindlasti kuuma sauna! He-he, seda vist (loodetavasti) ei juhtu, kuid siiski raskematel hetkedel võib saunast unistamine teile jõudu anda!

  Olge terved!Elame teile kaasa!!!

  Fännid Tallinnast