Ringi bussireis Marimaale

14 Comments

 1. Pakun, et Tuule Martin võiks selle postituse juurde seda nimekirja aeg-ajalt uuendada. Ringi kodukas on maas, sinna sihukest registreerimise asja praegu panna vist ei saa…

 2. Tuul, mismoodi selle viisa taotlemisega on? Kust kõige lihtsam on taotleda, mida seal küsitakse ning kui palju maksab ja kui ruttu valmis saab? Äkki saad avalikult oma kogemusi jagada?

 3. Tere

  Viisaga on nii, et yks lihtsamaid v6imalusi seda teha on l2bi reisifirma "Oikumena". Sellel on Tartus Fortuuna t2naval kontor ja selle kaudu on varemgi viisasid tehtud, nii et, toimib.

  Viisa hind on 650 krooni. See on 30-ne p2evane turismiviisa ja sisaldab ka kindlustust. Viisa jaoks on vaja pilti, passi ja yks ankeet t2ita. Ankeedi saab ilmselt kontorist, aga v6ib proovida ka internetist alla t6mmata. http://www.oikumena.ee (alguses on venekeelne, aga kui eesti lipu peale kl6psata, siis l2heb paremaks)
  Iseenesest ei tohiks v2ga keeruline olla. Viisa peaks k2tte saama 10 t88p2eva jooksul, nii mulle telefoonis 8eldi.

 4. Mida kirjutada lahtritesse nagu:
  vastuvõttev asutus, sõidu teekond, vastuvõtma turismifirma nimetus? või aitab selles osas Oikumena?

 5. Minu mäletamist mööda on tavaliselt Oikumena ise sinna miski "Golden Mary", "Jolki Palki" vms suvalise hotelli nime pannud.

 6. Aastast 2006 kui ma viimati vene viisat taotlesin on asjad edasi liikunud ja on muutunud ka viisa taotlemise kord EL liikmetele. Varem minu mäletamistmööda ei nõutud niisugusi asju nagu: Millisesse ametiasutusse suundute, sõiduteekond (asustatud punktid),vastuvõtva turismifirma nimetus ja referenti number.Ja kes veel ei tea, siis 2007 seadusemuutatusega kadus EL liikmetele ka kiirviisa vormistamise võimalus.
  Ja mis puutub Hendriku "kuused-pulgad" vastusesse, siis vevalt nad sõiduteekonna ise välja mõtlevad. Ma arvan, et läbitavad linnad võiks nn kokku leppida, et kui piiri peal kontrolliks läheb, siis ei juhtuks, et osa bussirahvast läheb Kaasanisse ja osa Piiterisse vms. MHO.

 7. Ääremärkus: minu nimi — Karin Ojamäe — on nimekirjas 2x. Mul ei ole siiski plaanis teisikut kaasa võtta. 😛

 8. Indrek teeb ettekande Гора Чумбылата kohta.

 9. Triin teeb ettekande sotsiaalmajanduslikust olukorrast Marimaal. Keegi võiks veel mõnel teemal ettekande teha.

 10. Mina räägin natuke Marimaa ja soome-ugri kirjandusest Arvo Valtoni andmeil ning ühest Venemaa reisikirjast aastast 1865. Mul on veel ühes Heinrich Veromanni Pihkva oblasti linnulugemisseikluste jutt ja mõned vene filmid (Baskerville´de koer, Agra aare, Kolm musketäri).